Manchester United si City inving in deplasare. Vezi rezultatele din Europa League!

Prima mansa a saisprezecimilor Europa League a adus rezultate scontate de calcului hartiei, dar si infrangeri ale favoritelor.

Manchester United s-a impus cu 2-0 la Amsterdam si pare a fi rezolvat problema calificarii. Young si Chicarito au punctat in repriza secunda si Ajax-ul e foarte aproape sa ratezele optimile Europa League, dupa ce nu au ajuns nici in cele ale Ligii Campionilor dupa un 7-1 al Lyonul la Zagreb.

Si cealalta echipa din Manchester a invins in deplasare. Cetatenii lui Mancini s-au deplasat la Porto, pentru a intalni detinatoarea en titre a trofeului. Varela a deschis scorul pentru gazde, insa fostul CFR-ist Alvaro Pereira a adus egalitatea pe tabela, marcandu-si in propria poarta. Aguero a stabilit scorul final cu 6 minute inainte de incheierea partidei si City se poate considera calificata mai departe.

Wisla Cracovia - Standard Liege 1 - 1

FOTO & VIDEO! 6 explicatii pentru infrangerea Stelei din meciul cu Twente... Mitica Dragomir: "Cum il cheama pe ala de a dat gol?"...